Google Analytics 4

Czym jest Google Analytics 4?

Google Analytics 4 oficjalnie zaprezentowany został pod koniec roku 2020. Największą zmianą w stosunku do swojego poprzednika jest jednakowa struktura danych dla stron WWW i aplikacji mobilnych.

Wdrożenie narzędzia

Zajmujemy się pełnym wdrożeniem Google Analytics 4 – od stworzenia wymagań biznesowych po ich implementację na portalu. Pomożemy zbudować odpowiednią strukturę danych, niezależnie czy Twoja firma skupia się obecnie na witrynie internetowej czy w aplikacji.

Wsparcie techniczne

Oferujemy konsultacje i wsparcie przy wdrożeniu Google Analytics 4 lub przeniesieniu obecnych danych z GA Universal do nowszej wersji. 

Szkolenia

Przygotowujemy indywidualne szkolenia dopasowane pod potrzeby danej firmy w zakresie analityki internetowej. Więcej szczegółów: bettersteps.pl/szkolenie-google-analytics-4/

Dlaczego warto wdrożyć GA4 już teraz?

Historyczne dane

Przejście na nowszą wersje Google Analytics jest kwestią czasu. Warto pomyśleć o tym wcześniej, aby posiadać historyczne dane ze względu na różnice danych między GA4 i jego poprzednią wersją.

Nowy interfejs

GA4 jest narzędziem, które bardzo mocno różni się od obecnej wersji GA Universal. Interfejs, struktura danych i sposób raportowania jest zupełnie inny - szybsze wdrożenie GA4 pozwoli na zrozumienie i poznanie narzędzia.

Web + App

Jeśli Twój biznes skupia się na portalu oraz aplikacji GA4 jest idealną odpowiedzią na nowe potrzeby raportowania. Możliwość połączenie dwóch środowisk pozwoli raportować aktywności użytkownika niezależnie od aktywności na WWW czy APP.

Proces wdrożenia Google Analytics 4

1. Określenie zakresu wdrożenia

Podczas spotkania omawiamy potrzeby biznesowe klienta i ustalamy co powinno znaleźć się w zakresie wdrożenia.

2. Wycena

Na podstawie zakresu wdrożenia przygotowujemy indywidualną wycenę wdrożenia uwzględniającą wszystkie wymagane elementy

3. Przygotowanie wymagań developerskich

Jeżeli jest to konieczne przygotowujemy wymagania dla zespołu developerskiego, oczywiście wcześniej ustalamy to podczas określania zakresu wdrożenia

4. Weryfikacja wdrożenia developerskiego

Sprawdzenie czy wdrożenie developerskie jest zgodne z wymaganiami

5. Konfiguracja usługi GA 4

Konfigurujemy całkowicie nową lub uaktualniamy istniejącą usługę GA 4 aby była zgodna z najlepszymi praktykami i spełniała cele biznesowe.

*Jeżeli istnieje potrzeba konfiguruje integracje Google Analytics 4 z Google Big Query oraz wykonujemy niezbędne agregacje w samym narzędziu.

6. Konfiguracja zbierania danych

W przypadku wdrożenia dla web implementacja niezbędnych tagów GA4 za pomocą Google Tag Managera zgodnie z określonymi wymaganiami biznesowymi. Dla aplikacji wykonujemy odpowiednią konfiguracje w narzędziu oraz weryfikacje poprawności danych.

7. Przygotowanie Dashboardu w Data Studio

Przygotowujemy Dashboard w Data Studio na którym prezentujemy kluczowe dla biznesu dane

8. Demo pełnego wdrożenia

Po zakończeniu wdrożenia przygotowujemy warsztat dla całego zespołu klienta na którym prezentujemy i omawiamy wykonane prace, strukturę danych oraz dashboard.

+48 796 393 332

kontakt@bettersteps.pl

Zostańmy w kontakcie

Prześlij do nas formularz kontaktowy, a wrócimy z odpowiedzią najszybciej jak to możliwe.